Steiner opäť ironicky reaguje na Grosjeana: Možno pomôže aj s výberom jazdcov… | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner opäť ironicky reaguje na Grosjeana: Možno pomôže aj s výberom jazdcov…

Günther Steiner
zdroj: Twitter/Haas

Výkonnosť tímu Haas nie je v tejto sezóne vôbec dobrá. S jediným bodíkom sa krčí na deviatom mieste pohára konštruktérov bez vyhliadok na zlepšenie. Tím totiž kvôli nedostatku zdrojov zastavil vývoj tohtoročného monopostu. Šanca zabodovať je tak závislá od vonkajších vplyvov.

Týchto skutočností sme si všetci dobre vedomí. Akceptuje to i každý v Haase, teda zrejme okrem Romaina Grosjeana. Francúzsky pilot má za sebou taký klasický víkend. Predviedol niekoľko nebezpečných manévrov vo voľných tréningoch, neustále sa sťažoval na svoj monopost a v nedeľu sa mu síce vydaril štart, no po ňom sa už len sunul poradím dolu a finišoval sedemnásty.

Jeho šéf Günther Steiner reagoval na Grosjeanove nekončiace sťažnosti s iróniou sebe vlastnou.

„Celkovo to je veľmi ťažké. Myslím, že to, čo sa stalo Romainovi, bolo veľmi dobre odvysielané,“ povedal Tirolčan. „Hovoril to predovšetkým televíznym divákom, takže aspoň to nemusím hovoriť ja, keď sa bavím s novinármi. Všetko, čo si o aute myslí povedal do vysielania, takže dobré pre neho.“

„Tuším, že chce, aby ste to všetci dobre vedeli. Chce vám byť sympatický, takže ste to od neho dostali naživo, aspoň menej práce pre mňa. Vlastne chce dobre aj mne, keď to povie do vysielania, mám menej práce. Keď sa mi už snaží tak pomôcť, možno pomôže aj s výberom jazdcov,“ povedal Steiner ironicky.

To je hodená rukavica na jazdecký trh. S Grosjeanom do budúcna nepočíta snáď žiadny z odborníkov a aj sám Romain v Rusku novinárom vysvetľoval, ktorá jazdecká séria (okrem F1) sa mu pozdáva najviac. Haas sa medzitým ohliada na jazdeckom trhu, kde nájdeme napríklad Sergia Péreza či niekoľko silných juniorov Ferrari.

„Po čase to už tie sťažnosti znejú ako obohratá platňa, pretože všetci dobre vieme, čo je zle. Som k vám novinárom vždy veľmi úprimný a otvorený. Nie sme spokojní, ale takisto nič neskrývame. Ak si on myslí, že toto je tá správna cesta, tak nech sa páči,“ povedal Steiner.

Inak to pre Haas nebol v Rusku nijak výnimočný víkend. Zahviezdil najmä Kevin Magnussen, ktorý na štarte postúpil o deväť(!) miest. Napokon finišoval dvanásty, blízko, no zároveň ďaleko od bodov.

„Potrebujeme viac šťastia a viac vypadnutí, no na to sa nedá spoliehať. Niečo také neovplyvníte a nedá sa na to spoľahnúť. O drobnú príležitosť sme myslím prišli počas fázy virtuálneho safety caru, kedy Kevin stratil pomerne dosť času. Ak by svoj rozostup na Giovinazziho dokázal udržať, myslím, že by to stačilo na jedenáste miesto,“ povedal Steiner.

„Alex Albon však bol pre nás beztak príliš rýchly a či už jedenáste alebo dvanáste miesto, stále to nie sú body. Ale aspoň o niečo sme bojovali,“ dodal.

Možno vás zaujme

Komentáre