fb pixel
logo F1online.sk

Pérez gratuluje Verstappenovi a verí, že o rok dostane konzistentnejšie auto

Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala7. 10. 2023

Sergiovi Pérezovi to tento rok nevyšlo, po šprinte v Katare to môžeme podpísať už aj s oficiálnou pečaťou. Svojmu tímovému kolegovi k veľkému úspechu gratuluje, no verí, že o rok ho dokáže dostať pod väčší tlak. Na to však bude potrebovať aj pomoc zo strany vlastného tímu.

Verstappenov dnešný boj o spečatenie titulu sa zmenil na formalitu vo chvíli, keď Sergio Pérez kolidoval s Nicom Hülkenbergom a Estebanom Oconom. Tri monoposty sa nevošli do jednej zákruty a do cieľa nedorazili, čo pre jednotku Red Bullu automaticky znamenalo zisk tretieho majstrovského vavrínu.

“Je to veľká škoda. Ocitol som sa na nesprávnom mieste s týmito dvoma chlapcami,” povzdychol si Sergio Pérez po šprinte. “Moje auto utrpelo veľké škody. Bolo to veľmi frustrujúce popoludnie, pretože si myslím, že sme mali rýchlosť na to, aby sme dnes získali pekný bodový balík.”

Zatiaľ čo Max Verstappen sa prezliekal do “gala” a pripravoval sa na majstrovské oslavy, jeho kolega si mohol rátať modriny. Nie však fyzické, ale tie psychické.

“Všetci by sme chceli byť na Maxovom mieste. Víťaz však môže byť len jeden,” uznal Mexičan. “V tejto sezóne jazdil lepšie ako ktokoľvek iný. Tento úspech si plne zaslúži, takže teším sa s ním. Pracoval na tom veľmi tvrdo spolu s celým tímom. Gratulujem mu.”

Čo nás čaká o rok? Aj keď sa v padoku špekuluje o rôznych alternatívach, realita je taká, že Sergio Pérez má platný kontrakt aj na rok 2024. Určite mu budeme držať palce, aby zamiešal kartami a nedopustil, že Max Verstappen opäť získa titul šesť pretekov pred koncom ročníka.

Pérez prezradil, že o rok bude potrebovať o niečo stabilnejšiu platformu. “Spoločne s tímom sa toho učíme veľa ohľadom toho, ktorým smerom sa s autom máme vydať. Prínosné bude mať k dispozícii auto, ktoré sa v priebehu ročníka nebude tak často meniť, aby sme mohli byť konzistentnejší. To bude podľa mňa kľúčové, pretože to sa udialo počas prvých štyroch veľkých cien,” pripomenul vydarený úvod do sezóny.

“Keď sme začali s vývojom auta, mal som pocit, akoby sa mi monopost vzďaľoval. Musel som odrazu naháňať správny balans a prijímať kompromisy. Tieto detaily sú interné veci. Všetci o nich vieme a ako som povedal, dúfam, že nasledujúci rok napíše iný príbeh,” doplnil.

Súvisiace články