V F1 stúpli počty pozitívne testovaných, zatiaľ je však všetko v norme | Magazín F1 - F1online.sk

V F1 stúpli počty pozitívne testovaných, zatiaľ je však všetko v norme

Štartový rošt VC Toskánska 2020
zdroj: Pirelli Motorsport

Slovenský šport dostane od októbra s veľkou pravdepodobnosťou vystavenú STOPku, avšak v zahraničí všetko fičí takmer na plné obrátky. Problémy zatiaľ nemá ani Formula 1, ktorá bez väčších ťažkostí absolvovala už desať veľkých cien.

Aj tu sa však ukazuje zdvihnutý varovný prst: medzi 18. a 24. septembrom bolo z 3 256 testov na koronavírus až sedem pozitívnych a do Ruska nemohol cestovať napríklad ani renomovaný novinár a moderátor F1.com Will Buxton. Tiež mal totiž pozitívny test.

Na prvý pohľad sa číslo 7 môže zdať malé, ibaže v priebehu predchádzajúcich deviatich veľkých cien sme zaregistrovali dovedna len deväť pozitívnych prípadov. Aj tu to teda rastie.

Kráľovská motoristická trieda to však má ošetrené celkom dobre: kto má pozitívny test, nemôže na preteky pricestovať a ak by sa niekto nakazil priamo v dejisku, nedostane sa do padoku. Takto nejako by to malo fungovať a takto to bude podľa všetkého aj pokračovať.

„Bezpečnostné protokoly Formuly 1 i FIA fungujú veľmi efektívne, a to jednak testovanie, jednak zachytávanie prípadov a jednak ostatné bezpečnostné opatrenia týkajúce sa dodržiavania sociálnych odstupov,“ povedal hovorca F1 pre agentúru Reuters.

„Vždy nám bolo jasné a aj sme to hovorili, že určite budeme mať pozitívne prípady. Ale ukázalo sa, že aj keď sa vyskytnú, vieme situáciu zvládnuť bezpečne a podujatie ako také to nenaruší,“ dodal.

Okrem Buxtona vraj bolo šesť pozitívnych prípadov nájdených medzi rôznymi pomocníkmi, ktorí nemali priamy vplyv na dianie. Doposiaľ najvýznamnejším pozitívne testovaným jednotlivcom bol Sergio Pérez, ktorý musel vynechať dve veľké ceny.

Možno vás zaujme

Komentáre