Tento týždeň hlási F1 až sedem pozitívnych testov | Magazín F1 - F1online.sk

Tento týždeň hlási F1 až sedem pozitívnych testov

Štartový rošt VC Toskánska 2020
zdroj: Pirelli Motorsport

Formula 1 sa môže pýšiť vcelku slušnou bilanciou z pohľadu negatívnych testov na koronavírus. V úvodných deviatich podujatiach sezóny bolo vykonaných v súčte 44 tisíc testov, len deväť z nich bolo pozitívnych. Tento týždeň už taký radostný nebol.

Riadiaci orgán FIA oznámil, že tento týždeň bolo vykonaných spolu 3256 testov jazdcov, sedem z nich bolo pozitívnych. Formula 1 z pochopiteľných dôvodov nezverejňuje, z akých tímov alebo kto sú pozitívne testovaní. Vieme, že jeden pozitívny test mal pred časom Sergio Pérez a tento týždeň nepustil koronavírus do Soči ani známeho novinára Willa Buxtona, ktorý to oznámil skrz sociálne siete.

Tento trend sa tak trochu aj očakával, vzhľadom na stále zhoršujúcu sa pandemickú situáciu vo Veľkej Británii, odkiaľ pochádza väčšina tímov i personálu. V posledných dvoch dňoch prekročil denný prírastok nakazených na ostrovoch šesťtisíc osôb, čo je druhé a tretie najvyššie číslo od vypuknutia pandémie na jar tohto roku.

Na záver ešte dodáme, že všetci členovia personálu, ktorý sa presúva medzi podujatiami, musí podľa nariadení absolvovať testovanie každých päť dní.

Možno vás zaujme

Komentáre