Na Wolffovi badať únavu, povinností bude mať zrejme menej | Magazín F1 - F1online.sk

Na Wolffovi badať únavu, povinností bude mať zrejme menej

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Toto Wolff vedie Mercedes k siedmemu jazdeckému a konštruktérskemu titulu. Koľko a či ešte nejaké pridá, momentálne nie je jasné. Skúsený Viedenčan opakovane prizvukuje, že v Mercedese zostáva, no otázky vyvolávajú jeho vyjadrenia na margo pozície, v ktorej by sa mal ocitnúť.

Stať sa môže čokoľvek. Od úplného odchodu z tímu, ktorý popri predaji Mercedesu petrochemickému koncernu Ineosu avizuje Eddie Jordan, až po zotrvanie na pozícii šéfa Mercedesu v nezmenenom formáte, hoci táto možnosť podľa slov Tota Wolffa nie je veľmi pravdepodobná. Ide tu totižto už i o zdravie.

“Myslím si, že ak do niečoho dávate všetko, čo máte, robíte to celým svojím srdcom, tak vaša energia —,” odmlčal sa na moment a prehodnotil slová Toto Wolff v rozhovore pre Channel 4. “Robím to už osem rokov. Otázka je, či je to udržateľné. Trpí kvôli tomu vaša rodina? Trpí kvôli tomu vaše zdravie? Objavili sa u mňa migrény, čo je pre mňa niečo úplne nové.”

“Verím tomu, že všetci máme pri istých pozíciách nejakú dobu exspirácie. Nechcem klesnúť z levelu výborný na dobrý, pretože v tom prípade by to mal prevziať niekto iný. Pre mňa je toto chvíľa na zahĺbenie sa,” priblížil svoj pohľad spolumajiteľ Mercedesu.

Na pozícii šéfa tímu odviedol kus skvelej roboty a právom sa zaradí medzi velikánov Formuly 1, akými sú Jean Todt či Ron Dennis. Pred sezónou 2022 by jeho odchod Mercedesu istotne nepomohol, hoci sám Wolff už nevníma svoju pozíciu za takú dôležitú.

“Nie som si istý tým, či koncept šéfa tímu vo Formule 1 ešte stále funguje. Som zodpovedný za 2000 ľudí, tisíc v továrni a tisíc v motorárni. Všetka tá záťaž a zodpovednosť by nemala byť na jednom človeku. Mal som to rád, ale možno, hľadiac do budúcnosti, by sme tieto úlohy mohli rozdeliť. To by bola lepšia štruktúra, ale ešte som ju presne nezadefinoval,” doplnil Wolff.

Možno vás zaujme

Komentáre