fb pixel
logo F1online.sk

Pérez sa v sobotu cítil na druhé miesto. Ukazuje prstom na taktickú chybu

Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala23. 9. 2023

Sergio Pérez opäť hviezdil. Ani tentoraz to však nemyslíme v pozitívnom slova zmysle. Namiesto toho, aby sa s Maxom Verstappenom bil o pole position, zostal zahrabaný v strede prvej desiatky. Po kvalifikácii vysvetlil, že za to do veľkej miery môže kvalifikačná stratégia Red Bullu.

Aj keď Sergio Pérez v druhej časti zajazdil dostatočne dobrý čas na postup do Q3, v závere si minul ďalšiu sadu mäkkých pneumatík. Tie mu následne chýbali v bitke o pole position. K dispozícii mal len jednu čerstvú sadu, ktorú dostáva prvá desiatka za postup do Q3 automaticky.

“Dnes sme určite mali na dosah druhé miesto. V Q2 sme však použili druhú sadu, čo nebolo ideálne a v porovnaní s McLarenom nás to znevýhodnilo. Nemali sme sadu nových gúm,” poukazuje na jeden z problémov v kvalifikácii Sergio Pérez.

Taká výhovorka však zaberie len na málokoho. Max Verstappen by totiž získal pole position aj bez druhého pokusu na čerstvých softoch. Pred Oscarom Piastrim by mal tak či tak náskok takmer polovice sekundy, pred Pérezom viac než šiestich desatín.

Pilotovi červených býkov robil problémy najmä úvodný sektor, keďže len v ňom stratil na kolegu štyri desatiny. Jeden by sa zamyslel, či ho Checo náhodou celý neprešiel na dvojke… “Bolo to ťažké. Počas víkendu sa trápime, celý čas sme o dva kroky pozadu. Nepodarilo sa mi nájsť stabilitu v nájazdoch do zákrut, ktorú som hľadal pri jazdách na jedno kolo.”

“Myslím si však, že z hľadiska pretekov to vyzerá oveľa lepšie. Sobota bude o degradácii pneumatík. Dúfame, že sa nám aj tak podarí získať double,” verí v dobrý koniec Pérez. V nedeľu možno nebude oslavovať víťazstvo, ale majstrovský titul by ho istotne potešil.

Red Bull má všetko vo svojich rukách. “Určite je pre nás dôležité, aby sme ho získali čím skôr. Keby sme jeho zisk spečatili, pre nás by to bol ideálny výsledok.”