fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen má po suverénnej sobote odkaz pre kritikov: Môžete sa strčiť

Max Verstappen
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala23. 9. 2023

Max Verstappen už v tejto sezóne ani nemal o čo bojovať. Vyhrával jednu veľkú cenu za druhou, z čoho sa stala akási rutina. Narušil ju až víkend v Singapure, ktorý opäť rozohnil dvojnásobného majstra sveta. Do Japonska prišiel odhodlaný vrátiť úder, čo sa mu podarilo na trati aj na tlačovke.

Víťazná šnúra Red Bullu sa ťahala od začiatku sezóny až po víkend v Singapure. Mestské preteky bravúrnym spôsobom ovládol Carlos Sainz, z čoho bola veľká téma. Rovnako intenzívne, ak nie ešte intenzívnejšie sa však rozoberala technická direktíva a jej vplyv na výkon červených býkov. Nie je to náhoda, že Red Bull zakopol hneď po jej predstavení? To je otázka, ktorá trápila formulovú obec a zástupcovia Red Bullu ju museli do nemoty dementovať.

Na všetky špekulácie odpovedali najlepším možným spôsobom v kvalifikácii na VC Japonska. Max Verstappen bol celý víkend na popredných pozíciách, no nakoniec vyhral s takým náskokom, že sa z toho nejednému fanúšikovi z radov konkurencie mohla zatočiť hlava.

“Už počas príprav som cítil, že toto bude pre nás dobrá trať,” uviedol Max Verstappen po zisku pole position, ktorú si pripísal s náskokom takmer šiestich desatín. Počas jazdy mu vraj správanie auta vyčarilo úsmev na tvári. “Nikdy však neviete, ako to dopadne. Avšak, hneď od prvého kola to bolo naozaj fajn. Samozrejme, že sa snažíte hľadať drobné zisky, čo sme podľa mňa aj spravili. Stáť na pole position je fantastické.”

Holanďan si po tejto kvalifikácii konečne mohol vydýchnuť a vyhnúť sa otázkam ohľadom novej technickej direktívy. “Mali sme zlý víkend. Samozrejme, hneď potom ľudia začnú tvrdiť, že za to môžu technické direktívy. Môžu sa strčiť. Ja som bol veľmi zapálený a robil som všetko, aby sme mali dobrý víkend a boli silní.”

Red Bull môže v nedeľu spečatiť zisk konštruktérskeho titulu. Rakúskej stajni stačí, ak získa o jeden bod viac ako Mercedes a zároveň v Japonsku nesmie stratiť na Ferrari 24 alebo viac bodov. Šance sú tak extrémne vysoké. Majstrovské tričká, ktoré sú už v padoku, môžu pomaly začať rozdávať medzi členov tímu.

“To bol cieľ,” poznamenal na margo zisku titulu Verstappen. “Hlavne po Singapure som tu chcel mať naozaj silný víkend. Vieme, že toto je prvá reálna príležitosť vyhrať, tak sme to chceli spraviť.”

Súvisiace články