fb pixel
logo F1online.sk

Radosť jazdiť s týmto autom, hovorí po piatku spokojne Verstappen

Max Verstappen
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík22. 9. 2023

Najdôležitejšia otázka tohto víkendu znela, či sa Red Bull vráti v starej forme. Po veľmi nečakanom výpadku v Singapure potreboval líder šampionátu obnoviť poriadok a Max Verstappen už od prvého kola pôsobil dojmom, že presne to si aj zaumienil. Holanďan nakoniec ovládol oba voľné tréningy a priniesol úľavu do sŕdc fanúšikov červených býkov.

Verstappen ovládol prvý tréning s náskokom šiestich desatín a aj keď sa v druhom tréningu jeho náskok zredukoval asi na polovicu, dal svetu jasne na známosť, že tento víkend plánuje obnoviť poriadok.

Red Bullu mala Suzuka dokonalo vyhovovať a aj keď sa Ferrari javí pomerne silné v prostrednom sektore, na celé kolo má monopost RB19 pomerne komfortný náskok.

„Dnes som mal veľmi dobrý pocit,“ povedal po skončení piatkových jázd Max Verstappen. „Od prvého kola to bola opäť radosť jazdiť s týmto autom.“

„Zdá sa, že sme mali veľmi dobrý deň, a to ako po stránke kvalifikačného, tak pretekového tempa. Degradácia pneumatík je na tejto trati vysoká, takže preteky budú dosť náročné z pohľadu práce s gumami. Zatiaľ je to však dobrý začiatok víkendu z našej strany.“

„Zdá sa, že za mnou je to vyrovnané. Ferrari a McLaren sú blízko, takže sa uvidí. V prvom rade si však myslím, že sa musíme sústrediť na seba a na optimalizáciu našej výkonnosti. Keď sa nám to podarí, tak som si istý, že môžeme bojovať o pole position,“ povedal Verstappen.

Jeho tímový kolega Sergio Pérez ako obvykle zaostal, ale inak bol so všetkým veľmi spokojný. Aj keď v druhom tréningu stratil na Verstappena sekundu a nezmestil sa ani do najlepšej desiatky, pred štartom ostrej fázy víkendu verí, že má spolu so svojím tímom dobre našliapnuté do boja o tie najvyššie priečky.

„Bol to veľmi zaujímavý deň,“ povedal po skončení piatkového programu Sergio Pérez. „Myslím si, že v prvom tréningu sme netrafili to správne vyváženie. Podľa mňa však celkom dobre rozumieme, ktorým smerom sa potrebujeme vydať. Určite to vyzerá oveľa lepšie než minulý víkend v Singapure, čo je pozitívne.“

„Teším sa na sobotnú kvalifikáciu. Zatiaľ to vyzerá, že degradácia pneumatík bude dosť vysoká, zvlášť vo vysokých teplotách, ktoré sa očakávajú,“ dodal Pérez.

Kým v Singapure sa Red Bull k pole position ani nepriblížil, podľa mexického pretekára sú v Japonsku vo výbornej pozícii a môžu zabojovať o miesta v prvom rade. „Áno, verím, že v sobotu a takisto v nedeľu budeme silní,“ vyhlásil mexický pretekár.

Súvisiace články