fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton: Ak tu Red Bull nevyhrá s 30-sekundovým náskokom, tak sa niečo deje

Lewis Hamilton
© Twitter/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík21. 9. 2023

Víkend veľkých otáznikov. Aj keď nikto nepredpokladá, že dominancia Red Bullu by mala náhle skončiť, rýchlosť monopostu RB19 je po Veľkej cene Singapuru spochybňovaná. Suzuka je okruh, na ktorom by mal tento tím absolútne dominovať, keďže je esenciou silných stránok Red Bullu, ale čo ak Max Verstappen nezvíťazí suverénnym spôsobom? Potom sa podľa Lewisa Hamiltona niečo deje.

Forma Red Bullu bola za posledný týždeň rozoberaná zo všetkých strán. Bol Singapur až natoľko špecifický, aby zapríčinil takýto zosun Maxa Verstappena a Sergia Péreza poradím? Zrejme nie. Na druhej strane, Red Bull sa očividne dopustil chýb pri nastavení (výmeny podlahy sú toho najlepším príkladom) a v samotných pretekoch nemal príliš veľa šťastia.

V Suzuke by však malo byť všetko v poriadku. Asfalt je hladučký ako zrkadlo a rýchle zákruty s dlhými rovinkami boli v tomto roku jednoznačne doménou Red Bullu. Čo keď sa to však nestane?

„Myslím si, že keď tu Red Bull nevyhrá s 30-sekundovým náskokom, tak sa niečo deje,“ prehlásil pred novinármi v Suzuke Lewis Hamilton. „Ten posledný víkend bol, samozrejme, náročný, ale ich auto by na tejto trati malo byť fenomenálne.“

V Singapure sa hovorilo, že okruh Marina Bay je pre súperov poslednou šancou na prerušenie hegemónie Red Bullu. Ostatné trate až do Abú Zabí by mali byť pre RB19 „domácim prostredím“.

„Po celý rok boli fenomenálni,“ povedal Hamilton na adresu lídrov šampionátu. „Vládli na každom okruhu a vo všeobecnosti je skvelé sledovať ich auto na trati.“

„Za normálnych okolností by ste sem len prišli a sledovali, aké nádherné kolá jazdia, pretože celý tím, s jeho balíkom a jazdcami, odvádzajú úžasnú prácu, takže bude zaujímavé sledovať priebeh tohto víkendu.“

„Dúfam, že k nim budeme bližšie a tiež dúfam, že nebudú mať 30-sekundový náskok ako v minulosti,“ dodal Hamilton.

Ten sa v Singapure musel skloniť pred Ferrari Carlosa Sainza, ktorý ho zdolal v kvalifikácii aj v pretekoch. Lewis však zopakovanie podobného scenára v Suzuke neočakáva. Ide o veľmi odlišný okruh, ktorý bude mať na formu Mercedesu (a takisto Ferrari) nemalý vplyv.

„Carlos manažoval situáciu vpredu a podľa mňa sme boli všetci relatívne blízko. Boli to však skvelé preteky a takisto bolo skvelé vidieť nás všetkých tam hore,“ povedal Hamilton.

„Neočakávam, že tento víkend podáme podobný výkon ako v posledných pretekoch, ale pracovali sme veľmi tvrdo a snažíme sa ďalej tlačiť, takže dúfam, že tento víkend nebudeme strašne ďaleko,“ dodal sedemnásobný šampión.

Súvisiace články