Sainz neverí, že Red Bull má problémy: Pozrite sa na ich pretekové tempo | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz neverí, že Red Bull má problémy: Pozrite sa na ich pretekové tempo

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Ferrari

Dočkáme sa v Singapure prekvapenia? Prekvapenie pritom nevyhnutne neznamená víťazstvo nad Red Bullom. Keby Ferrari bolo po Monze druhé najsilnejšie aj na okruhu Marina Bay, rozhodne by to bol neočakávaný výsledok. Aj keď Carlos Sainz a Charles Leclerc ovládli piatkové dianie v Singapure, rozhodne si nemyslia, že sú najväčšími favoritmi víkendu.

Papierové predpoklady pred Singapurom hovorili jasne: Ferrari bude na tomto okruhu až piate najrýchlejšie. Sám Charles Leclerc si dal dobrý pozor, aby zvýraznil, že na okruhu Marina Bay bude Ferrari v celkom odlišnej forme ako v Monze, ktorá monopostu SF-23 dokonalo sedela.

Leclerc však trochu nenápadne poznamenal, že inžinieri sa v Taliansku naučili veľa užitočných vecí, ktoré aplikujú aj v Singapure. Aj keď Ferrari na toto podujatie neprinieslo žiadne vylepšenia (iba upravené lišty predného krídla), v prvom aj druhom tréningu boli Carlos Sainz a Charles Leclerc najrýchlejší, čo mierne šokovalo aj tých najvernejších Tifosi.

„Áno, trochu ma to prekvapilo, ale zároveň by som povedal, že do Singapuru musíte vždy pricestovať s veľmi otvorenou mysľou. V minulosti sme už videli zvláštne výkyvy výkonnosti na tejto trati, ktorá je veľmi špecifická,“ povedal najrýchlejší muž prvého voľného tréningu Carlos Sainz.

„Zatiaľ to vyzerá, že nášmu autu okruh dobre sedí. V prvom tréningu sme dobre začali, potom sme pred druhým trochu doladili nastavenie a ešte o niečo zrýchlili.“

„Vyzerá to dobre, ale pred sobotou sa trať ešte veľmi zmení, zlepší sa priľnavosť asfaltu a všetko bude závisieť od toho, kto nájde perfektné nastavenie,“ dodal Sainz.

Toto podujatie je každoročne v mnohom zaujímavé. V tomto roku celkovú situáciu ešte okorenili vylepšenia nasadené niektorými tímami. Obrovské balíky úprav priviezli McLaren, Alfa Romeo a AlphaTauri, menšie nasadili Red Bull či Alpine. Rozhodne sme sa teda mali na čo tešiť.

„Niektorí majú veľké vylepšenia, takže v sobotu možno uvidíme, že im dokážu lepšie porozumieť a lepšie ich vyladiť. My sme naproti tomu nič nepriviezli, úprava predného krídla je len drobná zmena. Sústredíme sa teda na to, aby sme autu na tejto trati čo najlepšie porozumeli. Vyskúšali sme rôzne nastavenia, ktoré som tu chcel otestovať, a zdá sa, že to fungovalo. Uvidíme, či dokážeme aj v sobotu poskladať dokopy dobré kolá a dostať sa do prvého radu,“ povedal Sainz.

Najdôležitejšou otázkou po piatku však je, čo sa stalo s Red Bullom? Piloti tohto tímu boli po úvodných tréningoch veľmi nespokojní, čo je zrejmé aj z pohľadu na poradie. Podľa pilota Ferrari je však hlavný favorit víkendu naďalej jasný.

„Nie, nemyslím si, že Red Bull má také problémy. Stačí sa pozrieť na pretekové simulácie a je jasné, že majú najrýchlejšie auto. Myslím si teda, že akonáhle vyriešia svoje problémy pri jazde na jedno kolo, budú bojovať o pole position. Dúfam, že do tej bitky sa dostaneme aj my, ale zároveň by sa tam mali dostať aj McLaren, Aston Martin a Mercedes. Podľa mňa nás čaká v sobotu vzrušujúci deň a snáď z neho dokážeme vyťažiť maximum,“ povedal s nádejou Sainz.