Wolff: Vettelov prestup je dobrý aj pre mňa | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff: Vettelov prestup je dobrý aj pre mňa

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Je to jasné: Sebastian Vettel zostane vo Formule 1 aj v roku 2021. Podarilo sa mu dohodnúť údajne na časovo neohraničenej zmluve s Aston Martinom, ktorého podiely vlastní aj Toto Wolff. Šéf Mercedesu je spokojný, okrem Formuly 1 a samotného Vettela bude z tejto spolupráce totižto ťažiť aj on.

Okrem toho, že Toto Wolff je 30-percentným majiteľom Mercedesu, vlastní päť percent Williamsu a nedávno odkúpil aj podiely v Aston Martine. “Myslím si, že je to skvelé,” zareagoval na novinky ohľadom Vettela Wolff pre Sky Sports. “Mám podiely v Aston Martine, takže z tohto pohľadu je to skvelé. Nemecký trh je druhý najdôležitejší.”

“Myslím si, že aj pre Formulu 1 je super, že Seb zostáva. Je to druhý najúspešnejší pilot poslednej dekády a pre Formulu 1 je dôležité, aby niekto ako Sebastian — vo svojich najlepších rokoch — neodišiel. A z ďalšej perspektívy je to niekto, kto do Aston Martinu prinesie ohromné množstvo vedomostí,” myslí si rodák z Viedne, ktorého budúcnosť ešte stále nie je jasná. Pred pár týždňami uviedol len toľko, že o nej stále uvažuje. “Myslím si, že tie znalosti, ktoré Sebastian prinesie, všetkých posunú vpred. To bude jeho príspevok.”

Pomaly sa nám blíži druhá polovica septembra a očakávanie, že Toto Wolff konečne vyhlási, čo chce robiť v budúcnosti, bude čoraz väčšie. Prekvapenie sa vraj nečrtá: “Chcem zostať s Mercedesom. S Olom Källeniusom vychádzam a týchto chlapcov milujem. Sme jedna úzko previazaná skupinka.”

“Už sme sa stali priateľmi,” pokračoval už na margo Lewisa Hamiltona, ktorý zrejme tiež čaká na Wolffovo rozhodnutie. Rakúšan ale nevidí dôvod na to, aby jeden čakal na toho druhého. “Obaja sledujeme, čo urobí ten druhý, ale on vie, že aj keby som tu už nebol, tak má pri sebe skvelý tím.”

“Na druhej strane ak by on odišiel, prišli by sme o najlepšieho jazdca, ale posunuli by sme sa ďalej a našli niekoho, kto by sa mu priblížil,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre