Hamilton priznáva: Ešte tu nie som taký dobrý | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton priznáva: Ešte tu nie som taký dobrý

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Veľká cena Toskánska je pre všetkých jazdcov veľkou výzvou. Tentoraz totižto nemajú k dispozícii žiadne údaje z minulých veľkých cien, nuž a väčšina z nich v Mugelle v priebehu posledných rokov ani nejazdila. Lewisovi Hamiltonovi to v piatok robilo trochu problémy, priznal. Popri spoznávaniu okruhu si totižto musel aj nastavovať monopost.

A tak si prvenstvá v oboch tréningoch pripísal na svoje konto Valtteri Bottas. V tom otváracom skončil Lewis Hamilton až štvrtý, aby sa popoludní posunul na druhú priečku. Na Bottasa mu chýbali dve desatiny sekundy.

“Páči sa mi to tu, je to rýchle,” okomentoval okruh Lewis Hamilton po piatkových jazdách. “Je to skutočná výzva, no ja tu ešte nie som taký dobrý. Ale pracujem na tom, snažíme sa ísť až na hranu.”

Brit sa následne na okruh pozrel detailnejšie: “Myslím si, že v niektorých sekciách, napríklad v poslednom sektore, som to zvládol a som s tým celkom spokojný. Prvý a druhý sektor sú takou mojou slabinou, hlavne prvý sektor. V tej časti sa to dá ešte dosť zlepšiť. Max a Valtteri sú tu veľmi rýchli, takže v noci to budem študovať a dúfam, že to zajtra napravím.”

Mugello je z pohľadu pilotov veľmi atraktívna trať a prvých pár minút sledovania aj z pohľadu fanúšikov. Predbiehanie však bude v Toskánsku ťažkým orieškom, čo už zrejme divákov pri televíznych obrazovkách tak nenadchne. Rozhodovať bude predovšetkým kvalifikácia. Preteky by mohla trochu oživiť aspoň únava jazdcov ku ich koncu.

“Ja mám pocit, akoby toto bolo takmer Turecko — s tou trojitou ľavotočivou, či čo to je. Cez zákruty 6, 7, 8, 9 je to neuveriteľne rýchle a intenzívne,” pochvaľuje si Mugello Hamilton. “Musím povedať, že je to úžasný zážitok. Bude ťažké starať sa v tej sekcii o pneumatiky, ale všetci majú rovnaké podmienky.”

“Pri dlhých jazdách je to jeden z fyzicky najnáročnejších okruhov, na ktorých sme v poslednom období boli. Hlavne, keď príde na tie dvojité pravotočivé zákruty. V tých častiach ideme väčšinou na plný plyn, celý čas sa len držíme za krky. Milujem to,” pousmial sa šesťnásobný šampión.

Možno vás zaujme

Komentáre