Hamilton: Čakám na lepší monopost, dovtedy sa musím držať vo forme | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Čakám na lepší monopost, dovtedy sa musím držať vo forme

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Piloti Mercedesu na to sami nestačia. Red Bull má v súčasnej efjednotke taký obrovský náskok, že Lewis Hamilton len s pomocou vlastných zručností a skúseností nemôže poraziť Maxa Verstappena a musí si počkať na víťazný monopost. Keď ten čas príde, chce byť pripravený.

Posledné víťazstvo Lewisa Hamiltona je na pomery sedemnásobného šampióna už veľmi bradaté. V problémovom Mercedese sa však oveľa viac ako pár pódií ani nedá získať; doposiaľ všetky veľké ceny aktuálnej sezóny vyhral Red Bull.

Po niekoľkoročnom víťaznom ťažení musí byť čakanie na víťazné auto aj trochu frustrujúce, hoci Lewis Hamilton to prezentuje inak. “Nemyslím si, že by to bolo obzvlášť ťažké, pretože vždy sa viete v istých oblastiach zlepšovať,” reagoval na otázku, kde hľadá motiváciu v takýchto ťažkých časoch. “Ladíme to, ako pracujeme v zákulisí. Neustále sa snažíme zlepšiť naše procesy, neustále veci upravujeme.”

“Vylepšujeme aj našu komunikáciu v zákulisí, aby sa k šéfom oddelení dostávali tie skutočné informácie. V istých témach ideme do hĺbky, či už šlo o poskakovanie, charakteristiky auta, balans v zákrutách a podobne,” ozrejmil 38-ročný Brit.

Pomôže to monopostu W15? Bude z neho víťazný stroj? Odpoveď nepoznáme a nepozná ju ani Hamilton. Ak sa však ukáže, že strieborné šípy budú schopné vyhrávať, rodák zo Stevenage je odhodlaný udrieť. Dovtedy musí čakať.

“Mali sme viac času na to, aby sme sa spolu s tímom na tieto veci koncentrovali. Pri určovaní smerovania monopostu pre budúci rok sme stavili na ešte proaktívnejší prístup,” pokračuje Lewis Hamilton. “Ja si chcem byť istý tým, že budem fit a mentálne vhodne nastavený na moment, keď budeme mať správny monopost.”

“Našťastie ma motivujú aj rôzne iné veci, ktoré načierajú do celého ekosystému, napríklad film,” pripomenul pripravovanú snímku s Bradom Pittom. “Takže áno, skrátka vyčkávam.”

Dovtedy bude tímu pomáhať so zbieraním dát, pretože aj monopost W14 môže inžinierom odhaliť odpovede na niektoré otázky. “Neustále sa učíme viac a viac o charakteristikách, prúdení vzduchu, fungovaní auta vo vetre, ako pracuje v pomalých, stredných a rýchlych zákrutách, ako narábať s pneumatikami, čo s nastaveniami pre nízky, stredný a vysoký prítlak…”

“Neustále sa učíme, neustále k nám prúdia dáta, ktoré analyzujeme. Ja sa učím nové veci zakaždým, keď si sadnem do auta. Učíme sa viac o tom, ako by sa dal využiť motor a palivo. Neustále sa učíme,” zdôraznil napokon.