Verstappena v piatok nič nezaskočilo: Som si istý, že môžeme byť vpredu | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappena v piatok nič nezaskočilo: Som si istý, že môžeme byť vpredu

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Red Bull

Red Bull začal holandský víkend presne podľa očakávaní. Max Verstappen ovládol prvý voľný tréning a aj keď ho v druhom prekonal Lando Norris, na pohode a Holanďanovom statuse najväčšieho favorita víkendu sa tým nič nemení. Aj keď v kvalifikačnom tempe by mohli konkurenti RB19 prekvapiť, v pretekovom by nemal mať súpera.

Verstappen kráča za vyrovnaním rekordu Sebastiana Vettela z roku 2013, ktorý vtedy vyhral deväť veľkých cien v rade. Max je momentálne na čísle osem a práve na domácej pôde má možnosť prepísať dejiny. V Holandsku jeho víkend začal hladko a bezproblémovo, aj keď obhajca titulu nebol po piatku stopercentne spokojný.

„Bol to celkom dobrý deň,“ začal svoje hodnotenie Verstappen. „Vyskúšali sme pár vecí. Myslím si, že druhý tréning bol trochu náročnejší a celkovo bolo zložitejšie poskladať dokopy čisté kolo, pretože premávka bola dosť hustá.“

„Chceme ešte zlepšiť pár vecí. Počas pretekových simulácií sa však auto správalo celkom dobre, takže vo všeobecnosti to bol podľa mňa dobrý deň,“ dodal Max.

Aj keď Red Bull podľa slov svojho vedúceho pilota potrebuje vyriešiť „pár vecí“ a aj keď sme od Holanďana počuli vo vysielačke viacero sťažností, nemyslite si, že jeho tím prišiel do Holandska nepripravený. „Nie, bolo to len pár zákrut, v ktorých som nebol zvlášť spokojný s vyvážením, takže to sa pokúsime vyriešiť.“

„Mám pred sobotou dobrý pocit. Podľa mňa má auto veľký potenciál. V sobotu to pre nás môže byť ďalší dobrý deň. Potrebujeme len doladiť pár vecí. Som si istý, že môžeme byť vpredu,“ povedal Verstappen.

Jeho tímový kolega ako obvykle trochu zaostal, ale ani on sa príliš nesťažoval. Pre Sergia Péreza bude dôležité odjazdiť ďalší solídny víkend, aby sa zbavil tieňa pochybností, ktoré sa vznášajú nad jeho budúcnosťou. Podľa jeho slov prebieha všetko podľa plánu.

„Bol to pozitívny deň,“ povedal po skončení piatkových jázd Sergio Pérez. „Pole sa zdá byť opäť vyrovnané. My sme dokázali pozbierať množstvo informácií a vyskúšali sme si všetky zmesi. Tím sa zameral zvlášť na získavanie dát pri jazde s plnou nádržou. Vyzerá to byť vyrovnané, takže sa teším na zvyšok víkendu.“

„V kvalifikácii musíme všetko poskladať dokopy a zajazdiť perfektné kolo, aby sme v nedeľu stáli na rošte tam, kde máme. Je to vyrovnané, takže v pretekoch bude záležať od nášho výkonu v sobotu. Ak odjazdíme kvalitnú kvalifikáciu, tak nie je dôvod, prečo by sme nemali byť vpredu aj v pretekoch a zapísať dobrý výsledok,“ dodal Pérez.