V Le Mans ma uvidíte aj s bratom a Antoniom Fuocom, sľubuje Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

V Le Mans ma uvidíte aj s bratom a Antoniom Fuocom, sľubuje Leclerc

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

24 hodín Le Mans je opäť v kurze. Pred mnohými rokmi pretekali piloti F1 na tomto legendárnom podujatí úplne bežne. V posledných dekádach sa to však zmenilo, najmä pre veľmi prísne zmluvné podmienky. Vzácnu výnimku predstavujú Nico Hülkenberg a Fernando Alonso. Zmení sa to v nasledujúcich rokoch? Záujem nie je malý.

Prejavili ho Max Verstappen a Charles Leclerc, ale zostáva veľkou záhadou, či sa tam predstavia ako aktívni piloti F1. Nateraz vieme len toľko, že majú záujem, ale ich zmluvy im zrejme neumožnia zúčastniť sa tohto podniku, pretože to so sebou prináša nemalé riziká.

„Áno, určite áno,“ odpovedal Leclerc pre Motorsport.com na otázku, či sa jedného dňa chce objaviť aj v Le Mans.  „Premýšľal som o tom veľakrát a určite to chcem jedného dňa skúsiť, spolu s mojím bratom Arthurom a veľmi dobrým priateľom Antoniom Fuocom.“

„Uvidíme, kedy to bude možné uskutočniť. Je nevyhnutné zladiť naše harmonogramy, pretože súťažíme v rozličných kategóriách, ale raz ten deň príde,” sľubuje Leclerc.

Antonio Fuoco je Charlesov bývalý tímový kolega z juniorských kategórií, ktorý dlhé roky patrí do štruktúr Ferrari. V tomto roku sa objavil aj v Le Mans, ale nebol súčasťou víťaznej posádky s číslom 51 (Giovinazzi, Calado, Pier Guidi), ale podľa dát a štatistík patril k najrýchlejším mužom na rošte.

Kým Fuoco si ako jeho bývalý tímový kolega udržiava s Leclercom nadštandardné vzťahy, niečo podobné vraj neplatí o jeho súčasnom parťákovi Carlosovi Sainzovi. Iste, navonok pôsobí všetko harmonicky, ale priamo na trati to niekoľkokrát vyzeralo, že títo chalani nie sú najlepší priatelia.

Samotný Leclerc však akékoľvek trenice v garáži Ferrari odmieta. „Som dosť aktívny na sociálnych sieťach, takže som počul aj čítal, čo sa hovorí. Myslím si, že to má ďaleko od skutočnosti,“ hovorí Leclerc.

„S Carlosom mám veľmi dobrý vzťah. Mimo okruhu dokážeme spolupracovať a môžem povedať, že spolu vychádzame veľmi dobre, pretože máme spoločné záujmy.“

„Zároveň sme však obaja veľmi súťaživí, veď sme piloti F1, a ja tento šport milujem práve pre obrovskú konkurenciu, ktorá tu panuje. Keď ste niečo počuli počas pretekov vo vysielačke, tak presne o tom hovorím. Podľa mňa je normálne, veď sme obaja súťaživí a chceme dosiahnuť ten najlepší možný výsledok. Dôležité je, že v tíme máme dobré vzťahy a spoločne pracujeme na dosiahnutí spoločných cieľov,“ dodal Leclerc.