Leclerc: Aj keby som mal len malú šancu na titul, chcem zostať vo Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc: Aj keby som mal len malú šancu na titul, chcem zostať vo Ferrari

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Práca pilota Ferrari je mierne odlišná od jazdcov ostatných tímov. Neprestajne musíte odpovedať na určité otázky a pri odpovediach nikdy nesmiete zaváhať, zvlášť keď vás obkolesujú mediálne špekulácie. Charles Leclerc si túto úlohu zatiaľ plní na jednotku.

Ferrari prázdninuje s vedomím, že opäť nesplnilo svoju úlohu. Tento tím sa v tomto roku nedočkal víťazstva a jeho titulové ambície budú aj v sezóne 2024 ovplyvnené tohtoročným neúspechom.

Je to ďalšia skúška trpezlivosti Charlesa Leclerca, ktorý bol v posledných týždňoch terčom početných špekulácií. Monacký pretekár vraj vyjednával s konkurenčnými tímami, ale podľa posledných informácií v tajnosti podpísal predĺženie kontraktu so Scuderiou. Túto správu však vyvracajú jazdcove najnovšie vyjadrenia. Faktom zostáva, že minimálne navonok Leclerc neváha pri otázke svojej vernosti Ferrari.

„Myslím si, že každý jazdec zváži svoje možnosti, keď sa mu nejaké naskytnú,“ povedal monacký pretekár v rozhovore pre Motorsport.com. „Ja však strašne milujem Ferrari. Mojím prvým a hlavným cieľom je stať sa šampiónom s týmto tímom. Nič na svete si neprajem viac.“

„Aj keby som mal len malú šancu na titul, určite chcem zostať v tomto tíme a budem sa usilovať o zotrvanie vo Ferrari,“ dodal Leclerc odhodlane.

Odmieta však, že by rokoval o predĺžení zmluvy. Ako povedal už niekoľkokrát, v súčasnosti rieši Ferrari dôležitejšie problémy ako zmluvy so svojimi jazdcami. „Nemyslím si, že pre mňa alebo pre tím je to v súčasnosti priorita. Najdôležitejšie je, aby sme boli čo najskôr konkurencieschopní a presne na to sa teraz musíme sústrediť. Potom sa uvidí, ale ako som povedal, milujem Ferrari a cítim sa tu ako doma,“ povedal Leclerc.

Pre Scuderiu to bude poriadna výzva, najmä vzhľadom na formu Red Bullu v posledných dvoch rokoch. Vlani začal taliansky tím dobre, ale jeho koncept predsa len nebol najlepší. V tomto roku sa Ferrari musí uspokojiť s čiastkovými úspechmi a dúfať, že rok 2024 bude lepší.

„Myslím si, že realistický cieľ je stať sa druhým najsilnejším tímom po Red Bulle,“ hovorí Charles. „Pre rok 2024 je nepochybne v mysliach všetkých vrátiť sa na vrchol a vyzvať Red Bull. Realisticky si myslím, ale to je len môj názor, že do konca tohto roka ich už nedobehneme. Chceme však byť pred McLarenom, Mercedesom a Aston Martinom, to je náš cieľ.“