Max je agresívnejší, Lewis je chytrejší, myslí si Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

Max je agresívnejší, Lewis je chytrejší, myslí si Leclerc

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/Red Bull Content Pool

Budeme ešte niekedy svedkami ďalšieho boja o titul medzi Maxom Verstappenom a Lewisom Hamiltonom? Pohľad na dominantné sezóny 2022 a 2023 nám pripomína, aké vzácne sú vo Formule 1 ročníky ako 2021, keď sa tuho bojovalo o titul do posledných pretekov.

Max Verstappen a Lewis Hamilton zrejme ani nemôžu byť viac odlišní, podobne tak ich tímy a ich šéfovia. Nestranný fanúšik by rozhodne chcel vidieť ďalšiu sezónu ako bola tá pred dvoma rokmi, nech by už boli titulovými protagonistami ktoríkoľvek piloti.

Aj podľa slov Charlesa Leclerca sú obaja muži ako piloti veľmi odlišní. „Majú celkom odlišný jazdecký štýl. Max ide zakaždým úplne na hrane. Tento prístup sa mi páči, je agresívny a výsledkom toho sú parádne súboje. Lewis je naproti tomu veľmi chytrý,“ povedal v rozhovore pre Corriere della Sera.

„Myslím tým, že Lewis napríklad dokáže svoje auto veľmi šikovne dostať v zákrute na to správne miesto. Je menej agresívny, ale viac premýšľa. Ak vás nepredbehne, znamená to, že premýšľa o nejakej lepšej a jednoduchšej ceste, ako zaútočiť,“ dodal Monačan.

Verstappen v súčasnosti vyzerá nedostihnuteľne a neporaziteľne, ale Leclerc pripomína, že nikto nie je ani nedostihnuteľný, ani neporaziteľný. „Jasné, že sa dá zdolať, veď aj nám sa to už podarilo. Je preto na nás, aby sme si vyhrnuli rukávy a pokúsili sa dobehnúť jeho aj Red Bull.“

„Myslím si, že na víťazstvo máme tých správnych ľudí, ale plánujeme náš tím posilniť. Noví ľudia nám pomôžu dosiahnuť náš cieľ,“ povedal Charles.

Reč prišla aj na jeho tímového kolegu Carlosa Sainza. Ten išiel na dovolenku s vedomím, že v internom súboji s Leclercom prehráva, aj keď nie výrazne. Monačan mal pritom o niečo viac smoly, keď v Bahrajne vypadol z tretieho miesta (toto pódium by bolo dnes pre Ferrari dosť cenné) a táto porucha viedla k penalizácii v Saudskej Arábii. Sainzovi sa podobné problémy neprihodili, ale napriek Leclercovým chybám vedie Monačan po dvanástich podujatiach v pretekovom, kvalifikačnom aj bodovom porovnaní.

Od redaktora dostal Charles trochu zákernú otázku, koho by chcel za tímového kolegu v prípade, že Sainz odíde z tímu. „Počkať, na túto otázku neodpoviem, pretože by to nebolo správne. Dobre s Carlosom spolupracujeme, aj keď sme obaja veľmi súťaživí a chceme jeden druhého poraziť,“ povedal Leclerc.

Na otázku, čo je Španielovou silnou stránkou, odpovedal: „Jeho spôsob práce a konzistentnosť.“