Maxov odkaz Gaslymu: Si len taký dobrý, ako dobré boli tvoje posledné preteky | Magazín F1 - F1online.sk

Maxov odkaz Gaslymu: Si len taký dobrý, ako dobré boli tvoje posledné preteky

Max Verstappen a Pierre Gasly
zdroj: Max Verstappen a Pierre Gasly

Pierre Gasly prijímal minulú nedeľu obrovské množstvo gratulácií. Francúzsky pretekár sa zaradil do exkluzívneho klubu 109 predošlých víťazov veľkej ceny. Zagratuloval mu i jeho bývalý kolega Max Verstappen, ktorý však jedným dychom dvíha varovný prst.

Gasly podáva v tejto sezóne skvelé výkony. Po tom, čo v Taliansku zhrabol 25 bodov, sa v celkovom hodnotení veľmi priblížil Alexovi Albonovi. Víkend na Monze tak pochopiteľne len zintenzívnil otázky, či sa v Red Bulle neodhodlajú k ďalšej jazdeckej rošáde. Helmut Marko a Christian Horner to odmietajú. Franz TostMax Verstappen si takisto nemyslia, že sa tak stane.

„Nebude mojim kolegom. Dokonca si myslím, že nebude mojim kolegom ani budúci rok,“ vyhlásil Verstappen vo štvrtok v Mugelle.

Holanďan minulý týždeň i teraz pogratuloval svojmu bývalému kolegovi k výbornému výkonu i víťazstvu. Jedným dychom však dvíha varovný prst. Vo Formule 1 vraj jedna lastovička leto nerobí.

„Boli to v jeho podaní skvelé preteky. Bol som zaňho veľmi šťastný, no myslím si, že všetci v tíme dobre vedia, že mali veľa šťastia,“ povedal Verstappen. „Pre Pierra to veľa znamená. Vlani si prešiel ťažkým obdobím, teraz sa mu však darí dobre a s tímom sa cíti ako doma, čo je veľmi dôležité.“

„Tešil som sa s ním, určite si to poriadne užil. Je to pekné vybojovať svoje prvé víťazstvo, keďže vo Formule 1 nikdy neviete, či sa vám vôbec podarí získať ďalšie. Víťaziť je krásne v akomkoľvek športovom odvetví. Prvý týždeň o tom porozprávajú, ale tu si len taký dobrý, ako dobré boli tvoje posledné preteky,“ uzavrel Verstappen.

Možno vás zaujme

Komentáre