Verstappen o manévri na Piastriho: Vedel som, že je to len otázka času | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen o manévri na Piastriho: Vedel som, že je to len otázka času

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images / Red Bull Content Pool

Hladká plavba Maxa Verstappena pokračuje aj v Belgicku. Na Veľkej cene Kanady sa mu naposledy stalo, že by nezískal maximálny počet bodov, keď ho o najrýchlejšie kolo pripravil Sergio Pérez. Od Veľkej ceny Miami však vyhral všetky preteky a všetky šprinty. Jeho náskok na prvom mieste v celkovom hodnotení sa rozrástol už na 118 bodov a zveľadil ho aj v belgickom šprinte.

Red Bull si ako víťaz Pohára konštruktérov môže podľa pravidiel ľubovoľne zvoliť garáž v boxovej uličke. Väčšinou je najvýhodnejšia tá prvá, pretože býva najpriestrannejšia. Má však aj svoje nevýhody, napríklad pri hromadnom nájazde do boxov zastavíte ako prvý a potom musíte čakať, kým okolo vás prejde celé pole a stratíte pri tom množstvo času.

Red Bull sa preto v úvode šprintu rozhodol radšej počkať. V tíme vedeli, že neskoršou zastávkou stratia čas, ale keby zastavili hneď, pravdepodobne by stratili ešte viac.

„Pár kôl sme sa o tom bavili vo vysielačke a hovorili sme na túto tému aj pred šprintom. Rozhodli sme sa neriskovať. Je to jedna z nevýhod garáže na začiatku boxovej uličky. Keď pri hromadnom nájazde do boxov zastavíte, máte veľkú šancu, že vás zablokujú a prepadnete sa v poradí, zvlášť keď sa McLaren nachádza niekde uprostred boxovej uličky,“ vysvetlil dôvod neskoršej zastávky Max Verstappen.

„Zostali sme na trati a využili dobrý výhľad. Vedel som, že keď Oscar prezuje, tak sa v prípade hladkej zastávky dostane dopredu. Urobili sme však najlepšie možné rozhodnutie a po návrate na trať mi bolo hneď jasné, že máme veľmi dobré tempo a je to len otázka času,“ dodal Max.

Podobný príbeh očakávame aj v nedeľu. Samozrejme, Verstappenovi trochu skomplikuje život štart zo šiestej priečky, ale to nič nezmení na jeho statuse absolútneho favorita pretekov.

„Zatiaľ sme nejazdili na úplne suchej trati a musíme si počkať, čo nám prinesie nedeľa. Nevadí mi, ak by rovnaké podmienky panovali aj v pretekoch. Pre mňa bude najdôležitejšie vyhnúť sa všetkým problémom v prvej zákrute a v prvom kole. Ak bude auto stopercentne v poriadku, môžem vyhrať preteky,“ povedal Verstappen.