Ferrari predstavilo špeciálne lakovanie na VC Toskánska | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari predstavilo špeciálne lakovanie na VC Toskánska

Monopost Ferrari – Toskánsko 2020
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Scuderia Ferrari tento víkend oslávi nevídané jubileum. V šampionátoch Formuly 1 ju čaká veľká cena s poradovým číslom 1000. Talianska značka si pri tejto príležitosti pripravila aj špeciálne lakovanie.

Monopost bude odetý v bordovej, teda presne v takej istej farbe, v akej sa tento tím prvýkrát predstavil v šampionáte Formuly 1. Stalo sa tak na Veľkej cene Monaka 1950 s monopostom Ferrari 125 S. Vynovené však nebude len lakovanie, Ferrari avizuje, že Sebastian Vettel a Charles Leclerc dostanú i špeciálne kombinézy.

Veľká cena Toskánska bude zaujímavá aj z iného dôvodu. Tento rok bude prvá, ktorá bude mať aj divácku návštevu. Talianske úrady povolili vstup celkom 2880 návštevníkom, ktorí si budú môcť naživo obzrieť nové lakovanie, a v nedeľu aj Micka Schumachera v monoposte F2004 jeho otca, sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera.

“Tisíca veľká cena Scuderie Ferrari je dôležitým míľnikom, preto si ho treba pripomenúť výnimočným spôsobom,” hovorí Piero Ferrari, syn Enza Ferrariho a desaťpercentný majiteľ slávnej značky. “Preto sme sa rozhodli pre tento víkend nasadiť špeciálne lakovanie.”

Ferrari následne priblížil, o čo presne pôjde: “Monoposty SF1000 sa na okruhu v Mugelle predstavia v burgundskej bordovej, ktorú sme prvýkrát videli na 125 S, na prvom pretekárskom aute, ktoré nieslo meno Ferrari. Dokonca aj dizajn čísel na Charlesovom a Sebastianovom aute bude odrážať tradíciu. Budú pôsobiť, akoby boli na karosériu namaľované rukou, kým kombinézy jazdcov budú takisto farebne ladiť.”

“Je to veľká česť jazdiť vo Ferrari v 1000. veľkej cene, v tíme, ktorý zo všetkých stajní slúži v F1 najdlhšie. Potešenie osláviť toto výročie bude o to väčšie, že prvýkrát v tejto sezóne bude na okruhu v Mugelle aj pár fanúšikov,” hovorí Sebastian Vettel. “Je to veľmi pekný a veľmi technický okruh s výškovými zmenami a veľmi namáhavými zákrutami. Táto trať by mala viac vyhovovať nášmu autu. Dúfame, že potešíme aj našich tifosi doma i tu na okruhu.”

Charles Leclerc vyhlásil, že sa už nevie dočkať toho, kedy v Mugelle vyrazí z garáže. “Tento okruh je naozaj krásny a okrem toho oslavujeme 1000. veľkú cenu nášho tímu v F1. Teší ma aj to, že na tribúnach bude pár tisíc fanúšikov.”

“Táto trať má jednu veľmi dlhú rovinku, ale nie je taká super-rýchla ako posledné dve, na ktorých sme pretekali. Nášmu autu by to malo o trochu viac vyhovovať. Bude dôležité využiť dostupný čas na maximum, keďže nemáme žiadne dáta, od ktorých by sme sa mohli odraziť. Dúfame, že ľuďom doma a tu na tribúnach ponúkneme dobrú šou a vrátime sa k zbieraniu majstrovských bodov,” doplnil Monačan.

Okrem novej farby monopostu dostane nový šat aj safety car Bernda Mayländera. Tento víkend bude červený.

https://pbs.twimg.com/media/EhfGsTwXYAQMKL9?format=jpg&name=900x900
Twitter/Giuliano Duchessa

Možno vás zaujme

Komentáre