Sainz: Tifosi by boli hrdí | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz: Tifosi by boli hrdí

Carlos Sainz
zdroj: Twitter/McLaren

Kým vo Ferrari mohli byť radi, že tribúny v Monze boli prázdne, takého Carlosa Sainza absencia tifosi mrzela. Španielsky pretekár bude v budúcom roku pilotom Scuderie, ktorá v tomto roku nie je vôbec v dobrej forme. Opakovane však vyhlásil, že prestup v žiadnom prípade neľutuje.

Aké by asi boli reakcie talianskych fanúšikov, keby videli fiasko Ferrari na Veľkej cene Talianska? Taká bola po nedeli otázka mnohých. Naproti tomu otázku, ako by reagovali na Carlosa Sainza na druhom najvyššom stupienku, si nepoložil takmer nik.

„Som si istý, že ak by tu dnes boli tifosi, s hrdosťou by sa radovali spolu so mnou. Na to, čo prinesie budúcnosť sa po dnešku teším ešte viac,“ vyhlásil druhý muž nedeľných pretekov.

„Trochu ma štve, že tu dnes neboli fanúšikovia. Som však nadšený ešte viac, ešte viac sa teším na to, čo príde. Verím, že to je moje prvé pódium v Monze, nie posledné, verím, že s Ferrari ich ešte veľa pridám,“ hovorí Sainz.

Vlani to bola v Monze veľká žúrka. Preteky tu ovládol Charles Leclerc a ukončil deväťročné čakanie tifosi na domáce víťazstvo. Vášniví fanúšikovia pritom patria k najväčším lákadlám pokiaľ ide o možnosť prestupu do Ferrari. Inak tomu nebolo ani v prípade Sainza.

„Už sa toho neviem dočkať, som pripravený. Neviem si ani predstaviť, čo by to bolo so stotisíc fanúšikmi naokolo. Dokázali sme skončiť na pódiu na tých najcoolovejších pretekoch sezóny, no nik tam nebol. Snáď sa nám to opäť podarí v budúcnosti. Potenciál tam je, takže uvidíme,“ uzavrel Sainz.

Možno vás zaujme

Komentáre