fb pixel
logo F1online.sk

Ťažko vybojované tituly sú uspokojujúcejšie, povedal Hamilton

Max Verstappen a Lewis Hamilton
© Twitter/F1
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík12. 7. 2023

Jeden tím vyhral jedenásť veľkých cien v rade len dvakrát v histórii. V roku 1988 sa to podarilo McLarenu, medzi rokmi 2022 a 2023 Red Bullu, ktorý má veľkú šancu v Maďarsku definitívne prepísať históriu Formuly 1. Stať sa majstrom sveta nie je hračka za žiadnych okolností, ale zrejme aj Max Verstappen uzná, že titul v roku 2021 bol omnoho ťažšie vybojovaný. Svoje o tom vie aj Lewis Hamilton, podľa ktorého sú ťažko vybojované šampionáty oveľa uspokojujúcejšie.

Keď sedemnásobný šampión hovorí na túto tému, v očiach mnohých neprajníkov vyvoláva pobúrenie. Paradoxne sú tými neprajníkmi často fanúšikovia Maxa Verstappena, ktorí roky tvrdili, že Hamilton to mal v Mercedese s dominantným autom a pomalším tímovým kolegom ľahké.

Kolobeh dejín sa teraz obrátil a v súčasnosti s Red Bullom dominuje Verstappen, ktorý, to si priznajme celkom otvorene, nemá na druhej strane garáže jazdca rovnakého kalibru.

Existuje však niečo ako hodnotnejší a menej hodnotný titul majstra sveta? Kvality Verstappena a Red Bullu nemôže uprieť ani ich najväčší neprajník, ale nebol by titul po vyrovnanom boji do posledných pretekov lepší aj pre Maxa a jeho odkaz? Nuž, podľa Lewisa Hamiltona by to bol minimálne lepší pocit.

„Neustále sledujeme dynastie absolútnej dominancie, čo je problém nášho športu už dlhú dobu“ povedal pre BBC sedemnásobný šampión.

„Sám som to zažil a mal som veľké, naozaj veľké, šťastie, že som dominoval s týmto tímom. Michael Schumacher to mal podobne, Sebastian Vettel takisto, teraz žijeme v ére Maxa Verstappena.“

„Nedá sa povedať, ako dlho to bude trvať, či dostaneme auto na správnu cestu a dokážeme ich vyzvať, alebo či sa to podarí napríklad Ferrari. Rovnako nevieme, či bude v budúcnosti dominovať Ferrari, Red Bull alebo my,“ hovorí Hamilton.

„Keď sme vo Formule 1 vládli my, najlepšie boli roky našich tesných súbojov s Ferrari alebo Red Bullom. Inokedy bol náš náskok väčší, čo nebolo veľmi uspokojujúce obdobie, ale nemohli sme s tým nič robiť, jednoducho sme odviedli lepšiu prácu a presne to dnes platí pre Maxa. V konečnom dôsledku on a jeho tím jednoducho odviedli lepšiu prácu ako všetci ostatní, čo im nemožno uprieť,“ dodal športovo Lewis.

Súvisiace články