fb pixel
logo F1online.sk

Brad Pitt: Netušil som, čo to znamená byť jazdcom Formuly 1

Apex Racing, natáčanie filmu s Bradom Pittom
© Martin Trenkler
Petra Polubňáková
Petra Polubňáková11. 7. 2023

Jednou z horúcich tém víkendu v Silverstone bolo určite natáčanie nového filmu z prostredia Formuly 1 s pracovným názvom „Apex“. Hlavnou hviezdou pripravovanej snímky je svetoznámy herec Brad Pitt, ktorý v nedávnom rozhovore s komentátorom Martinom Brundlom prezradil aj viaceré podrobnosti týkajúce sa nakrúcania a deja daného filmu.

Filmový štáb mal počas víkendu v Silverstone k dispozícii kompletnú garáž, ako aj dve špeciálne navrhnuté autá. Medzi skutočnými tréningami Formuly 1 sedel za volantom špeciálne upraveného vozidla F2 aj samotný Brad Pitt. Ten následne s dávkou humoru vyzval odbornú verejnosť, aby prípadné vybočenia z trate vnímala ako zámer.

Americký herec sa totiž so smiechom priznal, že jeho ego utrpelo kvôli niekoľkým výletom mimo trať. Zároveň ale trval na tom, že z jázd na slávnom okruhu pred plným hľadiskom nemal žiadne obavy. „Nie, nemal som. Chlapci ma naozaj dobre pripravili. V niekoľkých zákrutách som videl tribúny a aj na rovinkách máte trochu času sa rozhliadnuť. Ja som sa ale primárne sústredil na jazdu a na to, čo sa momentálne snažíme vytvoriť.“

 „Som nadšený, je skvelé tu byť. Toľko smiechu, je to najlepšie obdobie môjho života. Atmosféra je úžasná. Už len to, že sme toho mohli byť súčasťou a rozprávať náš príbeh. Všetci boli naozaj v pohode. Tímy, FIA, F1, Mohammed Ben Sulayem, Stefano Domenicali. Všetci boli naozaj úžasní a nápomocní,“ povedal Pitt.

Zaujímavosťou je, že pred začiatkom nakrúcania nemal 59-ročný herec žiadne predchádzajúce skúsenosti s pretekárskymi autami: „Skôr som posledných dvadsať rokov jazdil na motocykloch. To mi veľmi pomohlo.“

A čo nové sme sa od hollywoodskej hviezdy dozvedeli o deji filmu? Podľa všetkého stvárni Sonyho Hayesa, vyslúžilého matadora, ktorý sa vráti z dôchodku na štartový rošt. „V F1 preteká v deväťdesiatych rokoch, avšak po hroznej havárii odíde a začne pretekať inde. Potom do toho vstúpi jeho priateľ, ktorého hrá Javier Bardem. Je majiteľom tímu, ktorý nikdy nezískali ani bod, sú teda poslední. Teraz ale majú mladého fenoména, ktorého hrá Damson Idris. A práve vtedy sa moja postava vráti späť do hry.“

Rodák z Oklahomy pri tejto príležitosti pochválil sedemnásobného šampióna Lewisa Hamiltona, ktorý sa ako producent stará o to, aby športové aspekty filmu zodpovedali skutočnosti. Herec pri tom nezabudol vzdať hold všetkým pretekárom.

„Lewis si veľmi želá, aby sme rešpektovali tento šport a aby sme ho naozaj ukázali taký, aký je. Musím vám povedať, že som nemal ani poňatia, čo to znamená byť pilotom F1. Tá ich agresivita a obratnosť, sú to úžasní športovci. Mám obrovský rešpekt ku každému, kto preteká naprieč rôznymi kategóriami. Páči sa mi, čo robia. Myslím si, že je to sen každého chlapa, “ dodal Pitt.

Súvisiace články