fb pixel
logo F1online.sk

Po piatku by ste v Red Bulle nenašli ani zmienku o nespokojnosti

Sergio Pérez
© Getty Images / Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík7. 7. 2023

Red Bull pokračuje v Silverstone tam, kde na Red Bull Ringu skončil. Tento okruh by mal monopostu RB19 dokonalo vyhovovať a minimálne Max Verstappen to v prvých dvoch voľných tréningoch potvrdil, keď zajazdil najrýchlejšie časy.

Plavba Maxa Verstappena pokračuje bez väčších zakopnutí aj v Silverstone. Nejeden fanúšik pred štartom každého víkendu v kútiku duše verí, že by nás mohla čakať vyrovnanejšia bitka o víťazstvo, ale v Silverstone sme niečo také nepredpokladali. Tento okruh sedí monopostu RB19 ako uliaty a Verstappen to potvrdil najrýchlejšími časmi v oboch voľných tréningoch.

„Myslím si, že máme za sebou dobrý deň. Zo začiatku bola trať trochu klzká, ale čiastočne to podľa mňa mali na svedomí aj vyššie tlaky v pneumatikách. Samozrejme, platí to rovnako pre všetkých. Trochu nám to sťažuje život v pomalých zákrutách, ale celkovo fungovalo auto veľmi dobre a bolo rýchle v oboch tréningoch,“ povedal po skončení piatkového programu Max Verstappen.

„Môžeme byť spokojní. Skompletizovali sme náš program a auto bolo dobré aj v pretekových simuláciách, takže celkom pozitívny deň,“ dodal Max.

Pirelli skutočne zvolilo na toto podujatie vyššie minimálne tlaky v pneumatikách než obvykle. Taliansky dodávateľ nariadil minimálny tlak 26,5 psi pre predné a 23,0 psi pre zadné pneumatiky. V Rakúsku to bolo napríklad až o 3 stupne nižšie.

Vyzerá to však, akoby sa Red Bull ani nemal čoho obávať a po zvyšok víkendu mu stačí len potvrdiť svoje dominantné postavenie. „Uvidíme v sobotu. Musíte tiež vziať do úvahy počasie. My chceme auto ešte trochu doladiť, ale ako som povedal, máme za sebou skvelý deň,“ povedal Verstappen na záver.

Jeho tímový kolega Sergio Pérez ako obvykle zaostal, ale inak bol vcelku spokojný. Podľa Mexičana budú v Silverstone hrať prím pneumatiky – zvlášť, keď tieto nové konštrukcie tímy príliš nepoznajú –, čo sa Red Bullu podľa jeho slov podarilo zvládnuť veľmi dobre.

„Áno, som spokojný. Myslím si, že to bol veľmi zaujímavý deň. Skúšali sme novú konštrukciu pneumatík a učili sa nové veci. Čaká nás teda dlhá noc v snahe zistiť, ako najlepšie pracovať s týmito pneumatikami,“ povedal po skončení piatkových jázd Sergio Pérez.

„Myslím si, že tento víkend bude skôr o pneumatikách ako o aute. Je potrebné a skutočne kritické uistiť sa, že si ich v prípravnom kole dobre nachystáte. Podľa mňa sa nám to podarilo, takže celkovo máme za sebou pozitívny piatok.“

„Z auta mám dobrý pocit a dokázali sme urobiť dobrý pokrok medzi prvým a druhým tréningom. Som spokojný. Dúfajme, že pred sobotou sa nám podarí urobiť ďalší krok,“ dodal Pérez.

Súvisiace články