fb pixel
logo F1online.sk

Pérez dorazil do Silverstone s úsmevom: Sme späť vo forme zo začiatku sezóny

Sergio Pérez
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík7. 7. 2023

Sergio Pérez sa v Rakúsku stal prvým pilotom Red Bullu od roku 2008, ktorý nepostúpil do Q3 štyrikrát v rade. Mexičan na Red Bull Ringu bojoval s traťovými limitmi, ale po štarte z druhej desiatky sa stíhacou jazdou dokázal posunúť na tretie miesto. Pérez pôsobil pred novinármi v Silverstone dojmom, akoby boli všetky jeho problémy zažehnané.

Checo ešte pred pár týždňami hovoril o svojich titulových ašpiráciách, ale jeho strata na tímového kolegu Maxa Verstappena medzitým narástla už na 81 bodov. V Rakúsku to vyzeralo na ďalší ťažký víkend, ale mexický pretekár napokon opúšťal Red Bull Ring s druhým miestom v šprinte a tretím miestom v pretekoch.

Po skončení nedeľnej veľkej ceny bolo v tvári mexického pretekára badať úľavu. Po zdravotných problémoch a vypadnutí už v Q2, zaknihoval prvé pódium od Veľkej ceny Miami. Dobrú náladu si preniesol aj do Silverstone.

„Áno, už sa cítim dobre. Mám za sebou ťažký víkend, ale sme späť svieži a pripravení,“ povedal na margo svojich zdravotných problémov Pérez.

„Podľa mňa je celkom možné, že sa nám podarilo vrátiť späť do formy zo začiatku sezóny. Myslím si, že sme mali len pár zlých pretekov. Porozumeli sme prečo a veríme, že smerom do budúcna budeme pokračovať v konzistentných výkonoch – v podstate až do konca sezóny.“

„Myslím si, že Silverstone by pre nás mal byť naozaj dobrý okruh. Vysokorýchlostné zákruty boli našou najväčšou zbraňou, takže očakávam, že môžeme zažiariť viac než na predchádzajúcich podujatiach,“ dodal s nádejou Pérez.

Súvisiace články