fb pixel
logo F1online.sk

Verstappena teší, že napriek menším vylepšeniam sa Red Bull drží vpredu

Max Verstappen
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík6. 7. 2023

Prepol Red Bull svoj vývoj celkom na budúci rok? Je zrejmé, že obhajcovia titulu neprinášajú také veľké a rozsiahle vylepšenia ako ich súperi, ale napriek tomu sú naďalej s veľkým náskokom vpredu, čo dokumentovala aj Veľká cena Rakúska a záverečný pit stop Maxa Verstappena. Holanďan pred novinármi v Silverstone priznal, že ho pretrvávajúca prevaha monopostu RB19 teší.

Red Bull v tejto sezóne nejaké vylepšenia priniesol, ale svojím rozsahom a významom sa ani zďaleka nepriblížili upgradom, ktoré už stihli priviezť ich najväčší súperi. Napriek tomu Verstappen bez väčších problémov kontroluje dianie a v Rakúsku si mohol dovoliť aj záverečný pit stop a útok na najrýchlejšie kolo pretekov.

„Mali sme skvelý začiatok sezóny,“ povedal Verstappen novinárom v Silverstone. „Zároveň rozumieme nášmu autu o niečo lepšie a vieme z neho dostať, čo chceme a čo potrebujeme.“

„My však nezastavujeme. Je pravda, že ostatné tímy možno hovoria viac o svojich vylepšeniach, ale aj my budeme prinášať nejaké veci, pretože je to nevyhnutné, keď chceme zostať vpredu.“

„Je to rozhodne dobrý znak, že aj keď toho prinášame menej než naši súperi, podľa mňa máme stále dobrý náskok. Samozrejme, na niektorých tratiach je rozdiel výraznejší než na iných, ale celkovo predstavuje naše auto dobrý základ a musíme sa uistiť, že z neho dostaneme plný potenciál,“ dodal Verstappen.

Po (pre fanúšikov vyrovnaných pretekov) nádejne vyzerajúcej Veľkej cene Kanady, ktorú Max ovládol „len“ s desaťsekundovým náskokom, prišlo v Rakúsku stretnutie s realitou a Verstappen s veľkým náskokom ovládol ako sobotný šprint, tak nedeľné preteky.

„Myslím si, že je to skrátka o tom, ako naše auto funguje. Na mestských a hrboľatých okruhoch to nie je také fantastické. Podľa mňa preto bol v Monaku rozdiel menší, podobne v Montreale. Pred nami je ešte niekoľko mestských tratí, na ktorých by pre nás mohlo byť opäť o trochu ťažšie zvíťaziť,“ premýšľa nahlas Verstappen.

„Niekedy vás môže stretnúť prostá smola ako napríklad minulý rok, ale naše auto je zrejme lepšie a konkurencieschopnejšie než v predchádzajúcej sezóne. Teším sa na tento víkend a dúfajme, že dosiahneme ďalší dobrý výsledok,“ dodal Max.

Súvisiace články