fb pixel
logo F1online.sk

Brad Pitt ako nový Louis Chiron? Hollywoodska hviezda podľa Hamiltona nestarne

Lewis Hamilton
© Filip Škripko
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík6. 7. 2023

Natáčanie veľkofilmu s Bradom Pittom dosiahne na VC Veľkej Británie v Silverstone svoj vrchol. Opäť ho sprevádza niekoľko špekulácií, ako to vlastne bude vyzerať. Objavili sa dokonca informácie, že „Sonny Hayes“ (ako znie meno hlavnej postavy) sa objaví aj v zahrievacom kole nedeľných pretekov. Nebude však vo filme pôsobiť trochu rušivým dojmom, že herec v hlavnej úlohe má už 58 rokov? Podľa Lewisa Hamiltona ani náhodou.

Fanúšikovia motoršportu majú pri bombastických snímkach hollywoodskych produkcií všetky dôvody na skepticizmus. Keby niekto niekedy vynašiel vymazávač pamäte, nejeden z nás by ho istotne použil, aby mohol zabudnúť na film Driven so Sylvesterom Stallonom v hlavnej úlohe.

Nech sprevádza film Brada Pitta akékoľvek nadšenie a špekulácie, radšej nebuďme príliš nadšení a vzrušení, pretože riziko sklamania je nemalé. Na druhej strane nedávne filmy ako Rush či Ford v Ferrari boli pre fanúšikov motoršportu katarziou.

V každom prípade bude v Silverstone jazdiť aj Brad Pitt. V rámci víkendu sa v dokonalej kópii monopostu F1 predstaví na trati a filmári budú nakrúcať priamo pred zrakmi fanúšikov. To znie dobre. Už menej sľubný je 58-ročný Brad Pitt v hlavnej úlohe ako Sonny Hayes. Nebude to pôsobiť rušivo, keď je herec v hlavnej úlohe o tri roky starší než monacký pretekár Louis Chiron, ktorý v roku 1955 stanovil ťažko prekonateľný rekord a stal sa najstarším pilotom na štarte pretekov F1?

„Brad akoby mladol, nie starol. Na svoj vek vyzerá fantasticky,“ polichotil hollywoodskej hviezde Lewis Hamilton. „Samozrejme, bola to dôležitá téma, keď sme na začiatku diskutovali o scenári. Je však v skvelej forme a tvrdo trénoval.“

„Koniec koncov, je to film, takže v ňom bude hollywoodsky prvok, ktorý ho urobí vierohodným. Brad je ikona a zakaždým odvedie neskutočnú prácu, takže nedokážem vyjadriť, ako veľmi sa teším, že bude hrať postavu z prostredia Formuly 1. Je to neuveriteľné,“ dodal Hamilton.

Pitt už mal možnosť niekoľkokrát jazdiť s upraveným monopostom vytvoreným pre účely filmu. Jedná sa vlastne o Formulu 2 s upravenou karosériou. Na natáčaní bol prítomný aj Lewis a podľa jeho slov si počínal skvelo.

„Strávili sme spolu jeden deň na okruhu v Los Angeles. Na niekoho, kto nikdy predtým nepretekal, má určite ostrý zrak. Miluje MotoGP, takže vždy patril k automobilovým nadšencom. Má cit pre ideálnu stopu a bolo jasne vidieť, že sa tomu venoval na sto percent,“ povedal Hamilton, ktorý zároveň vyslovil veľkú vďačnosť Liberty Media, že otvorila brány tomuto projektu.

„Neviem, či by to bolo možné pred desiatimi rokmi, keď tu bolo staré vedenie. Možno by to nevnímali ako dôležitý krok pre rast športu. Videli sme však skvelú prácu a vplyv Netflixu. Myslím si, že tento film nás posunie ešte vyššie. Na svete je množstvo nadšencov, ktorí sa o našom športe chcú dozvedieť viac. Je skvelé vidieť, že budeme mať Brada a všetky tieto postavy na rošte,“ povedal Hamilton.

Súvisiace články