Wolff sa bavil s Hornerom o jeho slovách, že Mercedes uprednostňuje Hamiltona | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff sa bavil s Hornerom o jeho slovách, že Mercedes uprednostňuje Hamiltona

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Potom, čo Christian Horner na margo Mercedesu vyhlásil, že je “očividné”, ako Mercedes uprednostňuje Lewisa Hamiltona pred Valtterim Bottasom, na seba reakcia Tota Wolffa nenechala dlho čakať. Šéf strieborných šípov sa s Hornerom stretol a medzi štyrmi očami si všetko vydiskutovali.

Ako príklad toho, že Mercedes uprednostňuje Lewisa Hamiltona, Horner uviedol minulotýždňovú Veľkú cenu Belgicka. Na nej jazdil Valtteri Bottas na druhej priečke za Lewisom Hamiltonom. Keby podľa Hornera Mercedes chcel dať obom rovnakú šancu na víťazstvo, tak by stratégiu Valtteriho Bottasa zmenil na dvojzastávkovú. Vďaka tomu by v závere pretekov na čerstvejších gumách vedel získavať niekoľko sekúnd na kolo, ako sa to darilo Danielovi Ricciardovi na štvrtom mieste.

V Mercedese trvajú na tom, že obaja jazdci majú rovnaké príležitosti. “Nie je tu nič ako uprednostňovanie jedného jazdca pred druhým,” rázne reaguje Toto Wolff. “Vždy sme boli absolútne otvorení, transparentní a féroví. A v tom budeme aj pokračovať.”

Na margo spomínanej Veľkej ceny Belgicka má Toto Wolff jasnú odpoveď. “Rozprával som sa s ním. Povedal: ‘Prečo ste Valtteriho neposlali druhýkrát do boxov?’ Na čo som mu odpovedal, že keby sme tušili, ze dvojzastávková stratégia je rýchlejšia, tak by sme poslali do boxov aj Lewisa.”

“Takto spätne sa dvojzastávková stratégia javí ako lepšia,” pripúšťa rodák z Viedne. “Ale nechceli sme prísť o pozíciu v súboji s Maxom, pretože nebolo zrejmé, či by sme Maxa na trati porazili.”

“A potom som mu povedal: ‘Prečo ste teda vy neposlali na druhú zastávku Maxa? Mohli ste nás poraziť.’ Odvetil: ‘Neboli sme si istí tým, či by sme vedeli predbehnúť Ricciarda.'”

No, dobré ráno! To je presne rovnaká situácia,” víťazoslávne dodal rozbehnutý Wolff.

Možno vás zaujme

Komentáre