fb pixel
logo F1online.sk

Náskok Red Bullu sa zmenšil, hovorí Russell

Sergio Pérez a George Russell
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 6. 2023

Dokáže sa zvyšok štartového poľa dotiahnuť na Red Bull? Mnohé naznačuje, že Mercedes, Aston Martin a Ferrari sa približujú k lídrovi šampionátu, ktorý zatiaľ nepriniesol žiadne veľké vylepšenia svojho monopostu. Inžinieri okolo Adriana Neweyho rozhodne vykonali určité úpravy, ale tie svojím významom nedosahujú úroveň upgradov súperov. Aj preto si pilot Mercedesu George Russell myslí, že z náskoku lídrov šampionátu trochu ubudlo.

Nasvedčuje tomu nielen pohľad na časy, ale hlavne výsledky Sergia Péreza. Mexický pretekár na začiatku sezóny pohodlne jazdil v závese za Maxom Verstappenom, ale teraz mu robí nemalé problémy poraziť najbližších prenasledovateľov Red Bullu.

Lewis Hamilton po svojom príchode do Rakúska novinárom odhodlane tvrdil, že líder šampionátu uzavrel tohtoročný vývoj a prepol na budúci rok, aj keď takúto informáciu nemáme (a zrejme ani nebudeme) potvrdenú od vedenia tímu. Jeho tímový kolega George Russell si zas myslí, že náskok najlepšieho tímu na najbližších prenasledovateľov sa pomaly uzatvára.

„Mám pocit, že medzera sa do určitej miery zmenšuje,“ povedal britský pretekár novinárom v Rakúsku. „Keď sa pozriete na priemerné rozostupy v rámci celého poľa, tak to z nejakého dôvodu vyzerá, akoby Red Bull urobil drobný krok späť. Ak boli o tri kroky pred ostatnými, tak teraz sú to už len dva kroky. Stále teda majú určitú rezervu.“

„Nedávno som počul, že Red Bull vyhral sedemnásť z posledných osemnástich pretekov. V súčasnosti na to nemusia tlačiť a len sa vezú. Odvádzajú skutočne dobrú prácu, ale dúfajme, že to nepotrvá dlho a podarí sa nám to zvrátiť,“ dodal Russell.

Či už Red Bull šliape naplno alebo nie, jeho konkurenti určite urobili krok vpred. Ešte však nedokážeme určiť, aký veľký pokrok musia urobiť, aby prerušili dominantnú sériu lídra šampionátu. V Mercedese sú medzitým spokojní so svojou zlepšenou formou v posledných týždňoch.

„Určite. Myslím si, že od Barcelony, ktorá nám sedela ako uliata, po Kanadu, ktorá je pravým opakom španielskeho okruhu, sme mali dobré tempo a dokázali vyzvať Aston Martiny; a ani Max sa nezdal byť príliš ďaleko,“ povedal Russell.

Súvisiace články