fb pixel
logo F1online.sk

Toto je náš prvý skutočný upgrade, hovorí Norris

Lando Norris
© LAT Images/McLaren Media Centre
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 6. 2023

Nastal čas vyhrabať sa zo stredu poľa a začať stíhať kvarteto najlepších? S celkovým šiestym miestom a sedemnástimi bodmi z ôsmich pretekov nemôže byť tím ako McLaren spokojný. Do Rakúska priviezla stajňa z Wokingu prvý veľký balík vylepšení a zahájila ofenzívu proti štyrom najlepším tímom.

Na predstavenie monopostu MCL60 si určite mnohí z vás spomenú. Tím tam ústami svojho šéfa Zaka Browna bez okolkov priznal, že toto nie je „to“ auto, ale pre meškajúce vývojové plány nasadí „skutočný“ monopost až v Baku.

Tak sa aj stalo a McLaren priviezol do mesta na brehoch Kaspického mora novú podlahu. Žiadny zázrak sa síce nekonal, ale to nevadí, pretože ovocie skutočného vývoja prichádza na scénu až teraz. MCL60 dostane v Rakúsku nový vzhľad, ale len ten v rukách Landa Norrisa. Jeho tímový kolega Oscar Piastri dostane vylepšené auto až neskôr.

„Pôvodne nemal mať tento víkend vylepšenia na aute ani jeden z nás,“ povedal po svojom príchode do Rakúska britský mladík. „Všetko to malo prísť až v Silverstone. Už len skutočnosť, že tu máme aspoň niečo, aj keď nie všetko, bude pre nás krok vpred.“

„Tento víkend nás čaká šprint, takže v hre bude viac bodov a takto máme väčšiu šancu ich získať. Tlačili sme na to a tím dokázal postaviť aspoň niekoľko nových súčiastok,“ povedal Norris.

Aj keď vývoj McLarenu mešká, vo Wokingu sa „pochlapili“ a aspoň časť nových dielov stihli priviezť už do Rakúska. S výnimkou vylepšenej podlahy v Baku sa jedná o prvý skutočný upgrade monopostu MCL60.

„Toto je náš prvý balík vylepšení, ktorý má priniesť výkonnostný progres. Samozrejme, v Baku sme nasadili nejaké novinky, ale tie nemali priniesť krok vpred po stránke čistého výkonu monopostu,“ hovorí Norris.

„Toto je vylepšená verzia toho, čo sme priviezli do Baku, takže je to už nejaký čas a pripadá mi to ako celá večnosť. Zároveň sme však odviedli dobrú prácu. Chceli sme sa uistiť, že všetko urobíme správne a poriadne. Som preto presvedčený, že to bude pre nás slušný krok vpred, aj keď sme to chceli priviezť už do Baku,“ povedal Norris.