fb pixel
logo F1online.sk

Odviedli sme dobrú prácu, ale veľa času k dobru nám to neprinieslo, hodnotí Norris

Lando Norris
© LAT Images/McLaren
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík25. 6. 2023

S McLarenom sa v posledných rokoch spájajú veľké očakávania. Treba však povedať, že tie na seba vyvíja tím z veľkej časti sám. Veľkou príležitosť predstavovali pre partičku z Wokingu nové pravidlá, ale prakticky už od začiatku roku 2022 chytá McLaren zajaca za chvost. Teraz s veľkou pompou oznámil šéf stajne Andrea Stella nasadenie veľkého balíku vylepšení. Jeho pilot Lando Norris však zostáva opatrný.

Ani monopost MCL60 nevytiahol McLaren zo stredu poľa. Aj keď tímu okolo šéfa Zaka Browna nechýbajú ambície, faktom zostáva, že na úvodných ôsmich podujatiach sezóny nazhromaždil len sedemnásť bodov.

Z tejto šlamastiky nevedie iná cesta, len zvýšenie úsilia a zrýchlenie monopostu nasadzovaním vylepšení. McLaren už má pripravenú prakticky B-špecifikáciu monopostu, ktorej nasadenie rozdelí na tri podujatia. Aj keď vedenie tímu hovorí o novinkách tradične s veľkým nadšením, Lando Norris zostal o niečo opatrnejší.

„Teším sa na každé nasadené vylepšenie,“ povedal britský pretekár. „Investovali sme do toho množstvo práce a boli sme dosť trpezliví; zároveň sme však pracovali a zlepšovali množstvo ďalších vecí.“

„Od začiatku sezóny sme nezískali veľa čistého času na kolo k dobru. Samozrejme, do Baku sme priviezli novú podlahu, ale tam sa jednalo skôr o zmenu filozofie, nie zlepšenie čistej výkonnosti. Skladáme to však celé dokopy. Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu s tým, čo máme,“ dodal Norris.

Podľa slov jeho šéfa budú zmeny privezené do Rakúska, Británie a Maďarska viditeľné pri pohľade zvonku aj pri pohľade na časy. Aj Norris je presvedčený, že nové auto bude krokom vpred, pri svojom hodnotení však zostal opatrný.

„Bolo s tým veľa práce a vykonali sme množstvo zmien. Teraz sa to celé spája dokopy a uvidíme, čo s tým môžeme urobiť,“ hovorí Norris.

„Som presvedčený, že urobíme krok vpred. Otázka však je, aký veľký. Nechcem byť príliš nadšený a nikdy nie som v takýchto situáciách prehnane optimistický, ale investovali sme do toho naozaj veľa práce. Teším sa, až to všetko nasadíme a uvidíme, čo s tým budeme môcť dokázať,“ dodal britský pretekár.