Sebastian Vettel | Magazín F1 - F1online.sk

Sebastian Vettel

Portrét pilota Sebastian Vettel
Číslo 5
TímAston Martin
Štátna príslušnosťNemecká
Víťazstvá53
Pódiá121
Pole Positions57
Body3018
Narodený03. 07. 1987, Heppenheim

Najnovšie články

Načítavam...

Profil

Na jednej strane rodinný typ, tichý a disciplinovaný chlapík, ktorému sú nočné podniky či sociálne siete ukradnuté. Na druhej strane štvornásobný svetový šampión Formuly 1, pre ktorého je vztýčený ukazovák symbolom víťazstva. Vychovaný akadémiou BMW a neskôr Red Bullu, v ktorom aj získal spomínané 4 tituly, v roku 2015 prestúpil do Ferrari, aby si splnil detský sen - stať sa majstrom sveta v červenom monoposte so vzpínajúcim sa koňom, rovnako ako jeho idol Michael Schumacher.

V Red Bulle mohol pôsobiť ako dravý, búrlivý, až "punkerský" mladík, ktorý nehľadel na nič a chcel vyhrať za každú cenu. To sa nie vždy stretávalo s pozitívnym ohlasom verejnosti či médií, no talent a rýchlosť mu nik uprieť nemohol. Po prestupe do Ferrari sa však umiernil a začal pôsobiť skôr introvertným dojmom.

A hoci sa napokon s Ferrari rozlúčil ako ďalší pilot, ktorý sa len márne snažil naviesť Scuderiu na správnu cestu, neznechutilo ho to do takej miery, aby Formulu 1 opustil. Namieril si to do novovzniknutého Aston Martinu, kde chce povstať z popola.

Najnovšie v galérii