George Russell | Magazín F1 - F1online.sk

George Russell

Portrét pilota George Russell
Číslo 63
TímWilliams
Štátna príslušnosťBritská
Víťazstvá0
Pódiá0
Pole Positions0
Body3
Narodený15. 02. 1998, King's Lynn

Najnovšie články

Načítavam...

Profil

Mladý a perspektívny jazdec Williamsu a junior Mercedesu. Šampión GP3 a Formuly 2, veľký nadšenec virtuálneho pretekania - simracingu - a horskej cyklistiky.

Jeho talent, prirodzená pretekárska inteligencia a rýchle reflexy mu pomáhali pravidelne prekonávať svojho tímového kolegu z Williamsu, Roberta Kubicu. V kvalifikáciách to bola z pohľadu Brita doslova dominancia, keď prevalcoval Poliaka 21:0. Podobne školí i Kanaďana Nicholasa Latifiho.

Bohužiaľ, so zvyškom poľa sa beznádejne najpomalší Williams porovnávať nemohol a preto sme prakticky nemali možnosť Georga sledovať v akcii. Výnimkou bola len Veľká cena Sachíru, kde Brit zaskakoval za chorého Lewisa Hamiltona a bola z toho šou, na ktorú tak skoro nezabudneme. Russell útočil na víťazstvo dokonca aj po zbabranej zastávke v boxoch, no nebolo mu to súdené. Kvôli defektu z toho nebolo premiérové víťazstvo, ale "len" prvé majstrovské body v kariére.

Zostáva dúfať, že sa pomery síl medzi tímami vyrovnajú a že sa Williams znovu dotiahne na konkurenciu, alebo že sa konečne dostane do Mercedesu. Iba tak totiž bude môcť Russell ukázať, čo v ňom skutočne je.

Najnovšie v galérii