Kimi Räikkönen | Magazín F1 - F1online.sk

Kimi Räikkönen

Portrét pilota Kimi Räikkönen
Číslo 7
TímAlfa Romeo
Štátna príslušnosťFínska
Víťazstvá21
Pódiá103
Pole Positions18
Body1863
Narodený17. 10. 1979, Espoo

Najnovšie články

Profil

Chodiaca reklama na nanuky, slnečné okuliare a samozrejme na F1 ako takú. Známy fínsky Iceman, ktorého azda ani netreba predstavovať. Kimi je jazdec s dlhodobo obrovskou fanúšikovskou základňou. Fanúšikovia ho milujú nielen kvôli jeho strohým, často jednoslovným, no napriek tomu dokonale trefným odpovediam na otázky novinárov či dnes už legendárnym vysielačkovým komunikáciám, no najmä kvôli faktu, že stále zostáva posledným majstrom sveta vo farbách Ferrari. Ten získal ešte v roku 2007.

Odvtedy sa v jeho kariére veľa zmenilo. Vyskúšal rely, dokonca aj NASCAR, v roku 2012 sa vrátil do F1 vo farbách Lotusu, o dva roky neskôr späť do Ferrari a pre sezónu 2019 späť do jeho prvého tímu, Sauberu, ktorý sa pretransformoval na Alfu Romeo. V roku 2018 zvíťazil na Veľkej cene USA, čím prekonal rekord v počte štartov medzi dvoma víťazstvami - konkrétne 113, čo je v prepočte päť a pol roka. Predposledné preteky vyhral ešte v Austrálii 2013 za Lotus.

V roku 2018 taktiež vydal knihu s názvom Neznámy Kimi Räikkönen. Tá odhaľuje nielen jeho kariéru, ale tiež súkromie, rodinný život a osobné prežívanie - veci, ktoré si sám veľmi pozorne stráži. Spomedzi jazdcov je jediný, kto pretekal s motormi V10, V8 aj V6 a, prirodzene, je najstarší.

Faktom však zostáva, že Kimi je jedným z najikonickejších jazdcov súčasnej éry a klasik, ktorého bude veľmi náročné nahradiť. Kým však jazdí, je treba ho "nechať tak, lebo on vie, čo robí."

Najnovšie v galérii