Esteban Ocon | Magazín F1 - F1online.sk

Esteban Ocon

Portrét pilota Esteban Ocon
Číslo 31
TímAlpine
Štátna príslušnosťFrancúzska
Víťazstvá0
Pódiá1
Pole Positions0
Body198
Narodený17. 09. 1996, Évreux

Najnovšie články

Profil

Mladý a talentovaný jazdec z juniorského programu Mercedesu, v súčasnosti jazdiaci za Alpine. Jeden z mála mladých jazdcov, ktorý pochádza z rodiny stredných pomerov. Sedačku si teda nekúpil, ale tvrdo vybojoval. Počas pôsobenia v motokárových sériách jeho rodičia predali dom a začali žiť v karavane, aby mohli so synom cestovať z okruhu na okruh, a zarábali si iba príležitostnými prácami.

Obeta a tvrdá práca mladého Estebana sa ale vyplatila a postupne sa prepracoval cez nižšie série až do F1. V roku 2016 debutoval za Manor a v ďalšom roku presedlal do Force Indie, kde zvádzal tesné a napínavé súboje so skúseným kolegom Pérezom. Práve vyrovnanosť nováčika so skúseným harcovníkom ho priviedla na výslnie a hovorilo sa o jeho prestupe do jednej z top stajní. Na konci roka 2018 však Force Indiu kúpil Lawrence Stroll, aby v nasledujúcom roku zaistil sedačku pre svojho syna Lanca.

Ocon sa z tímu porúčal a ďalšiu sezónu strávil len ako rezervný jazdec Mercedesu.

Pre rok 2020 sa ale vrátil vo farbách Renaultu, od tohto roku Alpine. Niet teda pochýb o jeho talente a rýchlosti. Ukáže sa aj popri Fernandovi Alonsovi, alebo Španiel potopí jeho kariéru?

Najnovšie v galérii