Pierre Gasly

Portrét pilota Pierre Gasly
Číslo 10
TímAlpha Tauri
Štátna príslušnosťFrancúzska
Víťazstvá0
Pódiá1
Pole Positions0
Body124
Narodený07. 02. 1996, Rouen

Najnovšie články

Načítavam...

Profil

Pierre Gasly - mladý Francúz, ktorý vie asi najvierohodnejšie hovoriť o vzostupoch a pádoch vo Formule 1. Debutoval za Toro Rosso v Malajzii 2017, keď zaskakoval za Kvjata, a v nasledujúcej sezóne sa stal stabilnou súčasťou tímu.

Do sezóny 2019 nastúpil už v Red Bulle, kde nahradil Daniela Ricciarda. Očakávania top tímu však už tradične bývajú vysoké a piloti sa musia vysporiadať s obrovským tlakom. Pierre mal neľahkú úlohu - bojovať s tímovým kolegom, Maxom Verstappenom, a získavať umiestnenia v top 5.

Po sérii nepresvedčivých výkonov však uprostred sezóny putoval znovu do Toro Rosso, v Red Bulle ho nahradil Alex Albon. Návrat do takpovediac domáceho prostredia však Gaslymu prospel a vo zvyšných deviatich pretekoch sezóny dokázal získať takmer toľko bodov, čo jeho kolega Kvjat za celú sezónu. Navyše si v Brazílii splnil to, čo sa mu za Red Bull nepodarilo - po heroickom výkone sa postavil na pódium za druhé miesto.

Bude mladý Francúz pokračovať v turbulentnom trende alebo sa mu podarí udržať si status stabilného a konzistentného pilota?

Najnovšie v galérii