Chcem podporiť F1online.sk
..

Pierre Gasly

Portrét pilota Pierre Gasly
Číslo 10
TímAlpha Tauri
Štátna príslušnosťFrancúzska
Víťazstvá0
Pódiá1
Pole Positions0
Body124
Narodený07. 02. 1996, Rouen

Najnovšie články

  Načítavam...

Profil

Pierre Gasly - mladý Francúz, ktorý vie asi najvierohodnejšie hovoriť o vzostupoch a pádoch vo Formule 1. Debutoval za Toro Rosso v Malajzii 2017, keď zaskakoval za Kvjata, a v nasledujúcej sezóne sa stal stabilnou súčasťou tímu.

Do sezóny 2019 nastúpil už v Red Bulle, kde nahradil Daniela Ricciarda. Očakávania top tímu však už tradične bývajú vysoké a piloti sa musia vysporiadať s obrovským tlakom. Pierre mal neľahkú úlohu - bojovať s tímovým kolegom, Maxom Verstappenom, a získavať umiestnenia v top 5.

Po sérii nepresvedčivých výkonov však uprostred sezóny putoval znovu do Toro Rosso, v Red Bulle ho nahradil Alex Albon. Návrat do takpovediac domáceho prostredia však Gaslymu prospel a vo zvyšných deviatich pretekoch sezóny dokázal získať takmer toľko bodov, čo jeho kolega Kvjat za celú sezónu. Navyše si v Brazílii splnil to, čo sa mu za Red Bull nepodarilo - po heroickom výkone sa postavil na pódium za druhé miesto.

Bude mladý Francúz pokračovať v turbulentnom trende alebo sa mu podarí udržať si status stabilného a konzistentného pilota?

Najnovšie v galérii